Pondělí, 15 dubna, 2024

IQ rébus pro chytré mozky: Poskládej správně sněhové vločky. Máš na to půl minuty!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát úkol, který prověří vaši prostorovou orientaci, logiku a rychlost vašich mozkových spojů. V časovém limitu třiceti sekund správným způsobem poskládejte šestiúhelníky s obrázky sněhových vloček do šablony tak, aby byl obrazec ucelený a dával smysl.

- Reklama -

Pro váš mozek se jedná o velmi zapeklitý úkol. Bude muset rozpohybovat řadu center a propojit mozkové funkce. Co všechno se musí ve vaší mysli odehrát, abyste zdánlivě jednoduchou úlohu vyřešili? Je toho možná daleko více, než tušíte….

Co vše musí váš mozek použít:

Prostorová orientace: Tuto dovednost provozuje pravá hemisféra. Pomáhá nám pochopit, jak se věci vztahují k prostoru kolem nás. Pokud poskládáme šestiúhelníky špatně, obrazec se nespojí.

Logika: Logické myšlení je často spojeno s frontální kůrou, která je součástí našeho předního mozku. Logika nám pomáhá porozumět, jak se jednotlivé části vločky skládají dohromady.

Rychlé myšlení: Rychlá reakce je výsledkem práce prefrontální kůry. Ta nám pomáhá rychle se rozhodovat a jednat.

Časový tlak: Při časovém tlaku se náš mozek dostává do stavu stresu. Aktivuje se amygdala, část mozku odpovědná za naše emocionální reakce. To nám pomáhá zvládnout stresovou situaci.

Lidé s dobrým logickým uvažováním často mají silně vyvinutou frontální kůru. Můžou být dobrými matematiky, programátory nebo řešiteli problémů všeobecně.

Mozek pod časovým tlakem se snaží pracovat efektivněji. Zvyšuje se hladina adrenalinu, což může vybičovat naše mentální schopnosti. Adrenalin může taky naopak způsobit, že budeme méně přesní a více náchylní k chybám.

Logiku můžeme trénovat různými způsoby. Řešení logických hádanek, hraní sudoku, šachů a dalších úkolů nám pomůže zlepšit naše logické dovednosti. Logické myšlení je užitečné pro řešení problémů, rozhodování a učení se novým věcem ve všech oblastech běžného života.

Správné řešení:

Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE VAŠI MYSL ZAMĚSTANTA DALŠÍM ÚKOLEM, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S PERNÍČKOVÝMI ROVNICEMI. JE SICE NÁROČNĚJŠÍ A BUDETE U NĚJ MUSET ZAPOJIT PŘEDEVŠÍM MATAMATICKOU INTELIGENCI. O TO JE TO ALE VĚTŠÍ VÝZVA A VEŘÍME, ŽE I S NÍM SI ZDÁRNĚ PORADÍTE. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -