Čtvrtek, 13 června, 2024

IQ test logiky a rychlosti: Najdeš správné deštníky do půl minuty? Dají to jen nejlepší!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás bleskový test, který prověří rychlost vašeho uvažování, logické myšlení a prostorovou orientaci. Půl minuty je velmi krátká doba na vyřešení úkolu a poradí si s ním jen skutečně ti nejlepší.

- Reklama -

Na obrázku vidíte tři žabáky se třemi deštníky. Vaším úkolem je určit, který pohled na skupinku shora odpovídá jedné z šesti možností výše. Nenechte se zmýlit dětskou grafikou, s úkolem bude mít problém i leckterý dospělý člověk.

Pokud stihnete úkol vyřešit v třiceti vteřinách, jste mimořádně rychlí, vynikáte dobrým logickým uvažováním i prostorovou orientací. Můžete na sebe být pyšní!

Pokud se vám úkol nepovede splnit v časovém limitu, nezoufejte a klidně si dopřejte více času. Jde přeci jen o hru a hlavním cílem je se především pobavit a zpříjemnit si čas!

Co se vám odehrává v mozku při řešení tohoto úkolu?

Nejdříve se aktivuje centrum vizuálního vnímání, které umožňuje identifikovat jednotlivé prvky na obrázku. Poté přichází na řadu centrum logického uvažování. Zde se rozpoznávají vzorce a vztahy mezi prvky. Tato schopnost je zcela nezbytná, bez ní bychom úkol nevyřešili.

Čím vyšší je vaše prostorová a logická inteligence, tím lépe budete schopni rozpoznat detaily vedoucí ke správné odpovědi.

Při řešení takových úkolů je důležité udržet klid a soustředit se na jednotlivé prvky a vzorce. Pokud se vám nepodaří vyřešit úkol v časovém limitu, není to důvod k obavám. Hlavním cílem je především si užít tuto hru a zábavný způsob trávení času.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

CHCETE-LI SE VRHNOUT NA DALŠÍ ÚKOL, DOPORUČUJEME TENTO, KDE BUDETE HLEDAT SPRÁVNÝ POHLED NA HRAD. JE ZALOŽEN NA PODOBNÉM PRINICIPU, NÁROČNÝ JE ZHRUBA PODOBNĚ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -