Sobota, 20 dubna, 2024

Zábavný IQ kvíz pro rychlé mozky: Rozmotáš do minuty žirafí krky? 99% lidí to tak rychle nedá

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zábavný kvíz, který prověří především Vaši rychlost a postřeh. Na obrázku vidíte čtyři žirafy, kterým se nepříjemně zamotaly dlouhé krky do sebe. Vaším úkolem je krky rozmotat a přiřadit správně těla k hlavám.

- Reklama -

Úkol by sám o sobě těžký nebyl, kdybyste na něj měli více času. Minuta je termín šibeniční a 99% lidí rébus nestihne vyřešit.

Co se vám odehrává v mozku, když rozplétáte žirafám hlavy?

Luštění tomto kvízu způsobuje vysokou míru kognitivního zatížení. Tyto činnosti aktivují mnoho různých oblastí mozku, včetně čelních laloků, parietálních laloků a hipokampu.

Čelní laloky jsou zodpovědné za plánování, rozhodování a řízení pozornosti. Parietální laloky zpracovávají senzorické vjemy a pomáhají s orientací v prostoru. Hipokampus je klíčovou oblastí mozku pro učení a paměť. Zapojuje se při zpracování a uchovávání informací o cestě labyrintem a při navigaci v prostoru.

Mozek aktivuje zaráz tyto oblasti a vytváří nové neuronální spoje mezi nimi. Pravidelným tréningem a luštěním podobných kvízů se nám zlepší i schopnost řešit problémy v běžném životě. Když na rébus přijdeme, máme ze sebe dobrý pocit, v mozku se uvolní dopamin, hormon spojovaný s pocitem odměny a uspokojení.

Proč má žirafa tak dlouhý krk?

Vlastně nikdo přesně neví…

Krk je signifikantním znakem těchto monumentálních přežvýkavců a činí z žiraf naprosto jedinečná zvířata. Existuje několik teorií, které se snaží vysvětlit, proč matka příroda tuto podivnou anomálii vytvořila.

Nejrozšířenější teorie tvrdí, že je to kvůli boji o potravu. Žirafy žijí v oblastech savan se stromy s vysokými kmeny. Aby žirafy dosáhly na listy v korunách, protáhly se jejich krky až do výšky šesti metrů. Tento způsob krmení žirafy staví do výhody oproti jiným býložravcům, kteří se živí trávou a listy z nízkými keřů a rostlin.

Další teorie říká, že dlouhý krk umožňuje žirafám chladit tělo v horkém africkém klimatu. Díky vysokému postavení hlavy žirafí tělo lépe pracuje s ochlazováním a cirkulací krve, a žirafy tak minimalizují riziko úpalu.

Nicméně, přesný důvod, proč žirafy mají tak dlouhý krk, stále není zcela jasný, a vědci na téma stále diskutují a výzkum pokračuje.

CHCETE-LI SI VYZKOUŠET DALŠÍ KVÍZ SE ZVÍŘATY, BUDE SE VÁM LÍBÍT TENTO S MRAVENEČNÍKY LOVÍCÍMI MRAVENCE.

Správné řešení je: a-3, b-2, c-4, d-1, e-5

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -