Sobota, 20 dubna, 2024

IQ rébus jen pro chytré: Kolik stojí jednotlivé kopečky zmrzliny? Do minuty to nedá skoro nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát skutečně obtížný rébus. Jestli vám připadá, že se díváte na obrázky pro děti, tak se pletete. Jakmile se pustíte do řešení, zjistíte to rychle sami.

- Reklama -

Ve skutečnosti se jedná o poměrně složité rovnice. Před sebou vidíte kornoutky zmrzliny seskládané z kopečků různých druhů. Pod každým druhem zmrzliny se skrývá jedno celé kladné číslo. Číslo na kornoutku označuje, kolik by celá zmrzlina stála, tedy součet hodnot jednotlivých kopečků.

Vaším úkolem je zjistit, kolik stojí jednotlivé druhy zmrzlin. Pokud se vám podaří úkol vyřešit do minuty, můžete si gratulovat! Patříte k mimořádně inteligentním a matematicky nadaným lidem. Pokud se nevejdete do časového limitu, nezoufejte a klidně si na rébus dopřejte dostatek času. Není ani ostudou vzít si k ruce tužku a papír. Pokud by se náhodou stalo, že si s úkolem neporadíte, podívejte se na konec článku, najdete tam správné řešení.

Co musí proběhnout ve vašem mozku, abyste byli schopni úkol vyřešit?

Klíčovou roli v celém procesu hraje představivost. Váš mozek musí přeměnit vizuální informace na matematické rovnice. Proces se odehrává v části mozku zvané parietální lalok – právě zde se zpracovávají informace související s čísly a matematikou.

Dalším krokem je logické uvažování. Musíte přiřadit čísla k symbolům. Tento proces vyžaduje použití frontálního laloku, což je centrum rozhodování, plánování a logického myšlení.

Lidé s dobrou schopností logického uvažování často excelují v matematice, vědě, inženýrství a dalších oborech, které vyžadují kritické myšlení a rychlé řešení problémů. Schopnost logicky uvažovat je také užitečná ve všedním životě, například při plánování, rozhodování nebo vyhodnocování rizik.

Logické uvažování se dá trénovat, např. řešením hlavolamů a matematických úkolů nebo hraním strategických her. Pravidelná fyzická aktivita a zdravý životní styl mohou také přispět k lepšímu fungování mozku a tím ke zlepšení logického uvažování.

Správné řešení je toto:

Foto: Depositphotos.com

KDYBYSTE CHTĚLI VAŠE MOZKOVÉ ZÁVITY ZAMĚSTANAT DALŠÍM PODOBNÝM ÚKOLEM, DOPORUČUJEME NAPŘÍKLAD TUTO SKLÁDAČKU KRABICE. LOGIKU BUDETE POTŘEBOVAT TAKÉ, I KDYŽ V TOMTO PŘÍPADĚ NEBUDETE PRACOVAT S ČÍSLY. DŮLEŽITÁ BUDE PŘI ŘEŠENÍ RÉBUSU TAKÉ VAŠE PROSTOROVÁ ORIENTACE. KVÍZ NAJDETE ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -