Pondělí, 22 července, 2024

IQ rébus jen pro chytré: Kolik stojí jednotlivé kopečky zmrzliny? Do minuty to nedá skoro nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát skutečně obtížný rébus. Jestli vám připadá, že se díváte na obrázky pro děti, tak se pletete. Jakmile se pustíte do řešení, zjistíte to rychle sami.

- Reklama -

Ve skutečnosti se jedná o poměrně složité rovnice. Před sebou vidíte kornoutky zmrzliny seskládané z kopečků různých druhů. Pod každým druhem zmrzliny se skrývá jedno celé kladné číslo. Číslo na kornoutku označuje, kolik by celá zmrzlina stála, tedy součet hodnot jednotlivých kopečků.

Vaším úkolem je zjistit, kolik stojí jednotlivé druhy zmrzlin. Pokud se vám podaří úkol vyřešit do minuty, můžete si gratulovat! Patříte k mimořádně inteligentním a matematicky nadaným lidem. Pokud se nevejdete do časového limitu, nezoufejte a klidně si na rébus dopřejte dostatek času. Není ani ostudou vzít si k ruce tužku a papír. Pokud by se náhodou stalo, že si s úkolem neporadíte, podívejte se na konec článku, najdete tam správné řešení.

Co musí proběhnout ve vašem mozku, abyste byli schopni úkol vyřešit?

Klíčovou roli v celém procesu hraje představivost. Váš mozek musí přeměnit vizuální informace na matematické rovnice. Proces se odehrává v části mozku zvané parietální lalok – právě zde se zpracovávají informace související s čísly a matematikou.

Dalším krokem je logické uvažování. Musíte přiřadit čísla k symbolům. Tento proces vyžaduje použití frontálního laloku, což je centrum rozhodování, plánování a logického myšlení.

Lidé s dobrou schopností logického uvažování často excelují v matematice, vědě, inženýrství a dalších oborech, které vyžadují kritické myšlení a rychlé řešení problémů. Schopnost logicky uvažovat je také užitečná ve všedním životě, například při plánování, rozhodování nebo vyhodnocování rizik.

Logické uvažování se dá trénovat, např. řešením hlavolamů a matematických úkolů nebo hraním strategických her. Pravidelná fyzická aktivita a zdravý životní styl mohou také přispět k lepšímu fungování mozku a tím ke zlepšení logického uvažování.

Správné řešení je toto:

Foto: Depositphotos.com

KDYBYSTE CHTĚLI VAŠE MOZKOVÉ ZÁVITY ZAMĚSTANAT DALŠÍM PODOBNÝM ÚKOLEM, DOPORUČUJEME NAPŘÍKLAD TUTO SKLÁDAČKU KRABICE. LOGIKU BUDETE POTŘEBOVAT TAKÉ, I KDYŽ V TOMTO PŘÍPADĚ NEBUDETE PRACOVAT S ČÍSLY. DŮLEŽITÁ BUDE PŘI ŘEŠENÍ RÉBUSU TAKÉ VAŠE PROSTOROVÁ ORIENTACE. KVÍZ NAJDETE ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -