Sobota, 25 května, 2024

IQ test prostorové orientace: Doplníš správně znaky na strany kostky? Máš na to minutu!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás obtížný úkol, který prověří především vaši prostorovou orientaci a logické uvažování. Není jednoduchý, navíc máte časový limit. Minuta je poměrně krátká doba a lidé, kteří mají problém s logikou a orientací v prostoru, by mohli mít s řešením problém.

- Reklama -

Pokud rébus nezvládnete v časovém limitu, nevadí, klidně si dobu prodlužte. Možná se vám bude hodit tužka a papír, není žádná ostuda je použít. Jde přeci především o hru a hlavním účelem je se pobavit!

Na obrázku před sebou vidíte devět kostek s různými znaky po stranách. Osm kostech je shodných, jsou pouze jinak otočené – a jedna jiná.

Úkol má dvě části. V prvním kroku musíte najít odlišnou kostku – měli byste se vejít cca do čtyřiceti vteřin. Ve zbývajícím čase je potřeba doplnit do prázdných ploch šablony symboly ze SPRÁVNÉ kostky.

Pokud byste tápali a nevěděli si s něčím rady, správné řešení najdete na konci článku. Připravte si hodinky, začínáme!

Když se člověk pustí do řešení této úlohy, mozek se zapojí do mnoha komplexních procesů. Prostorová orientace a logické uvažování jsou klíčovými dovednostmi.

K tomu, abychom rébus vyřešili, se pořebujeme soustředit. Aktivuje se frontální lalok a poté parietální lalok, který je klíčový pro zpracování prostorových informací.

Prostorová orientace zahrnuje schopnost vnímat a uchopit vztahy mezi objekty v prostoru. Je úzce spojena s prací hipokampu, části mozku zodpovědné za paměť a prostorové učení. Musíme se soustředit na rotaci a manipulaci s kostkami v mysli, což vyžaduje opět součinnost pravého parietálního laloku.

Logické uvažování je další klíčovou dovedností potřebnou pro úspěšné řešení úlohy. Zahrnuje deduktivní a induktivní myšlení umožňující člověku vyvodit závěry na základě dostupných informací.

Logické uvažování je základem pro operace s abstraktními koncepty. Tato činnost je z velké části závislá na práci s oblastí frontálního laloku, která se zabývají logikou a abstraktním myšlením.

Vzhledem k časovému omezení úlohy je rovněž důležité, aby člověk byl schopen účinně pracovat pod časovým stresem. Tato dovednost je spojena s činností předního cingulárního kortexu, který reguluje emoce.

Důležitá také práce s krátkodobou pamětí – prostředkem pro dočasné udržení informací v mysli. Krátkodobá, nebo také pracovní, paměť je zprostředkována činností dorzálního frontálního kortexu.

Když řešíte úlohu, nutíte mozek, aby vyvíjel aktivitu, která zahrnuje prostorové vnímání, logické uvažování, řízení pozornosti a paměti. Komplexní zátěž stimuluje mozkové funkce a zlepšuje fungování mozku. Takže ať už se vám úlohu podaří vyřešit v časovém limitu, nebo si na ní dáte trochu více času, jedno je jisté – vaše mozkové schopnosti se při řešení takových úloh postupně rozvíjejí a zlepšují.

Správné řešení najdeš zde:

znaky krychle
Foto: Depositphotos.com

CHCETE-LI SE POBAVIT PŘI DALŠÍM ZÁBAVNÉM KVÍZU, DOPOUČUJEME TOTO ZÁBAVNÉ PIRÁTSKÉ BLUDIŠTĚ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -