Sobota, 25 května, 2024

IQ výzva pro chytré hlavy: Najdeš do minuty dílek pasující do kostky? 99% lidí to nezvládne

Mohlo by vás zajímat

Tentokrát jsme pro vás připravili docela složitý úkol. Na obrázku vidíte 6 barevných kostek pomalovaných různými symboly. Jedná se o čtyři symboly karetních her (srdce, káry, kříže a piky) a aby to nebylo tak jednoduché, ještě další dva podobné znaky (hvězdička a kytička).

- Reklama -

Ze základní kostky vypadla malá krychlička a vašim úkolem je najít správnou a zasadit ji zpátky. Řešení vyžaduje velkou dávku trpělivosti, ale zároveň rychlosti a logického myšlení. Pokud se vám správný tvar podaří najít do minuty, můžete si gratulovat. Jste skuteční mistři. Pokud ne, nezoufejte, logika i rychlost se dají trénovat.

Rychlost logických operací je klíčovou schopností v mnoha oblastech života. Potřebujete ji nejen při studiu a intelektuální práci, ale prakticky v jakékoli situaci v každodenním životě. Logické myšlení zahrnuje schopnost analyzovat, dedukovat a odhadovat situace, rozhodovat se a vyvozovat závěry.

Jak trénovat myšlení?

Rychlost myšlení se dá trénovat podobně jako např. paměť. Připravili jsme pro vás základní způsoby, jakými se dá dosáhnout zlepšení. S tréninkem mozku je vhodné začít co nejdříve. Výzkumy ukazují, že u některých lidí začínají mentální funkce oslabovat už po dvacátém roce života.

Jak trénovat rychlost logických operací:

Řešením matematických problémů: Matematika je oblast, která vyžaduje vysokou úroveň logického myšlení. Matematické úlohy trénují schopnost odhadovat situace, dedukovat a vyvozovat závěry. Existuje mnoho online platforem, kde si najdete matematické kvízy. Pokud se při řešení chcete i pobavit zkuste třeba tuto zábavnou rovnici s kartami.

Hraní logických her: Logické hry jsou vynikajícím způsobem, jak trénovat rychlost logických operací. Existuje mnoho druhů her, jako jsou hádanky, skládačky a strategické hry. Jejich luštění rozvíjí schopnost odhadovat situace, dedukovat a vyvozovat závěry.

Čtení textů

Analýza textů je vynikajícím způsobem, jak trénovat myšlení. Dedukujete při ní logické závěry. Můžete si vytvářet vlastní otázky na základě přečtených materiálů, čímž trénujete schopnost vyvozovat závěry z různých zdrojů informací.

Diskuze a debaty

Dialogy s ostatními lidmi jsou také velmi užitečné. Diskuze vás nutí argumentovat, rychle reagovat a vyvozovat logické závěry. Sociální kontakt je důležitým stimulujícím prvkem v životě. Trénujete i svou emoční stabilitu a rozvíjíte schopnost reagovat na nenadálé podněty.

Meditace

Během meditace se učíme soustředit se na přítomný okamžik a necháváme se pohltit vlastními myšlenkami. Tím zlepšujeme celkovou pozornost a koncentraci. Meditace snižuje hladinu stresových hormonů v těle a brání úzkosti, což podporuje duševní zdraví a kognitivní funkce. Některé druhy meditace, jako je například Vipassana, zlepšují paměť schopnost učit se nové věci. Při meditaci se uvolňuje mysl, necháváte proplouvat originální myšlenky a lepší se i vaše kreativita.

CHCETE-LI SI VYZKOUŠET DALŠÍ PODNĚTNÝ KVÍZ SE SKLÁDÁNÍM POLÍ NA ŠACHOVNICI

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -