Sobota, 25 května, 2024

Rychlý test pozornosti: Do minuty najdi, který obrys odpovídá barevnému prasátku. 99% lidí to nemá šanci stihnout

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás test inteligence: cvičíte postřeh, logické myšlení a rychlost. Na řešení úkolu máte minutu. 

- Reklama -

Maximálně se zkoncentrujte a zadívejte se na obrázek. Nenechte se uchlácholit tím, že se jedná o dětskou hru. Ilustrace je banální, ale máte před sebou poměrně těžký úkol. Jde především o rychlost a postřeh. Na řešení máte pouhých 60 sekund. Připravte si hodinky. Začínáme!

Nejlepší ze způsobů, jak najít správný obrys, je porovnávat ho s předlohou prasátka a postupně vylučovat ty, které jsou zjevně odlišné. 

Jak na to?

Zaměřte se na konkrétní detaily: ocásek, tvar klobouku, tvar bříška, šátek a hamburger a prvky porovnejte s těmi na předloze.

Pokud některý z obrysů zjevně neodpovídá předloze, můžete ho vyloučit jako nesprávný a pokračovat v porovnávání dalších prvků.Postupným vylučováním se doberete konečného řešení. Správná možnost je jen jedna. 

Když rébus nestihnete do minuty, nic se neděje.

Drtivá většina lidí úkol do minuty nesplní. Když budete mezi nimi, nevěšte hlavu. Nevzdávejte to a dopřejte si více času. Pokud najdete správné řešení za delší časový úsek, je to také v pořádku. Je to přece jen hra!

Důležité je, že cvičíte mozek. Jedná se o užitečnou a žádoucí formu relaxu. 

Řekněte svému kamarádovi či kolegovi, ať to zkusí také. Můžete pak porovnat nejen rychlost, ale také způsob, jak došel ke správnému řešení on. Jeho postup bude pravděpodobně odlišný od vašeho. Žádoucí je každý postup, který vede ke správnému řešení.

Pokud si chcete vyzkoušet i další zábavné kvízy založené na jiném druhu logiky, pusťte se třeba do tohoto s koněm na šachovnici. Budete pří něm muset zapojit nejen postřeh, ale ve větší míře i logické myšlení. 

Správné řešení úkolu s prasátky je přitom prosté. Stejné prasátko je to, které stojí druhé zprava v horní řadě – jako jediné má kulatý klobouk, šátek, ocásek, správně široké kalhoty a kulatou čepici odpovídající velikosti.

Jestli pořád nemáte dost můžete zkusit populární hledání rozdílů ve dvou podobných obrázcích s jogínkou.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -