Úterý, 23 července, 2024

Úkol pro bystré mozky: Jak rychle najdeš 10 rozdílů? Pod půl minuty to nedá ani génius!

Mohlo by vás zajímat

Cvičení mozku, neboli kognitivní trénink, zahrnuje řadu aktivit, které mohou pomoci zlepšit funkce jako je paměť, pozornost a rychlost myšlení. 

- Reklama -

My jsme pro vás připravili zdánlivě snadný úkol. Tyto dva graficky jednoduché až dětské obrázky skrývají deset drobných rozdílů. Většina se nachází na včelkách, ale nějaké najdete i na květině, kolem které poletují.

Uvidíte, že první tři rozdíly najdete okamžitě. Se čtvrtým a pátým už možná začnete trochu zápasit. Třicet vteřin na nalezení všech deseti rozdílů je termín takřka šibeniční. Drtivá většina lidí nedojde v určeném termínu ani k šestému rozdílu.

Zjistěte přesný čas. Podívejte se na náš obrázek a dokonale se zkoncentrujte. Začínáme! Pokud najdete do půl minuty všech deset, máte oči jako ostříž! 

Důležité je vědět, že trénink myšlení vyžaduje pravidelné cvičení a trpělivost. Mentální cvičení může být zábava! Tak proč nespojit příjemné s užitečným. 

Dejte si soutěž se svým kolegou, kamarádem či partnerem. Najde deset rozdílů stejně rychle jako vy?

Pokud se vám nepovede do půl minuty najít všech deset odlišností, nevadí, rozhodně nejste jediný. Není to žádná ostuda. Možná vám budou vyhovovat jiné formy tréninku mozku založená na logickém myšlení, jako je například tento rébus s koněm na šachovnici.

Pokud jste obrázky našli bleskem a chcete se ujistit, že jste vážně tak dobří, jak to teď vypadá, zkuste si podobný testík ještě jednou. Tenhle s pirátem už tak jednoduchý není.

Už jste našli všech 10? Správný výsledek si můžete ověřit zde:

včely řešení
Foto: Depositphotos.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -